[rev_slider_vc alias=”cyrylek”]

Cyrylek – Dom akademicki dla każdego studenta

Informacje podstawowe

W 2017 roku spółka Wille Miejskie zakupiła lokal użytkowy położony w Poznaniu w zabytkowej kamienicy przy ul. Libelta 26/7. W ramach inwestycji lokal został przystosowany do potrzeb prowadzenia prywatnego akademika, który funkcjonuje pod nazwą „Cyrylek”. Na łącznej powierzchni 270 m2 powstały dwie w pełni wyposażone kawalerki oraz dziesięć pokoi w tym 4 z indywidualnymi łazienkami. Dla mieszkańców 6 pokoi, które nie są wyposażone w łazienki, przygotowano trzy osobne w pełni wyposażone łazienki w tym również w pralki. Każda z łazienek przydzielona jest indywidualnie do dwóch pokoi. Studenci korzystający z naszego akademika mają do dyspozycji również aneks kuchenny. Każdy pokój wyposażony zostanie w lodówkę, natomiast aneks kuchenny płytę indukcyjną sześciopalnikową oraz mikrofalówki. Położenie łóżek jest orientacyjne i istnieje możliwość ich przemieszczenia jak również dostawiania kolejnych.

Rekreacja

Zdajemy sobie sprawę, że czas studiów nie ogranicza się wyłącznie do spędzania go w otoczeniu książek, lecz jest również czasem spotkań ze znajomymi oraz odnajdywania się w nowym otoczeniu. Nasz akademik wychodzi tym oczekiwaniom naprzeciw – jego położenie w niewielkiej odległości od Parku Cytadela, umożliwia błyskawiczną ucieczkę od miejskiego zgiełku, wprost na zaciszne łono natury. W przeciwnym do Cytadeli kierunku, znajduje się znacznie mniejszy, lecz również ceniony przez Poznaniaków za usytuowaną w nim fontannę – Park Mickiewicza. Lokalizacja „Cyrylka” pozwala także na szybki spacer w okolice Starego Rynku i położonej za nim Warty, będących najczęściej wybieranym przez młodych ludzi w naszym mieście miejscem spotkań. Jeśli zaś któraś z osób zapragnie poobcować nieco z kulturą, od Poznańskiej Opery, Teatru Nowego, Centrum Kultury Zamek oraz słynącej z koncertów Auli UAM, dzielić ją będzie jedynie pięciominutowy spacer, co jest kolejnym niewątpliwym atutem „Cyrylka"

Komunikacja

Ogromną zaletą naszego akademika jest jego położenie. Kamienica przy ul. Libelta 26 znajduje się w samym centrum miasta w odległości 10 min od Starego Rynku oraz Dworca Głównego. Z przystanku tramwajowego na Moście Teatralnym (5 min pieszo) można bezpośrednio dojechać do Kampusu Morasko. Lokalizacja umożliwia również szybki dostęp do budynków Uniwersytetu Medycznego i Wydziału Lingwistyki UAM (przystanek 5 minut pieszo), a także jest usytuowany w odległości, umożliwiającej bardzo szybki dostęp do Uniwersytetu Ekonomicznego, Dziekanatu UMP oraz Wydziału Prawa i Administracji UAM (autobus/spacer).

Duszpasterstwo Akademickie

Osoby uczęszczające na Msze Święte, powinien usatysfakcjonować fakt sąsiedztwa z Klasztorem Ojców Dominikanów (Duszpasterstwo Akademickie), co ułatwi im uczestnictwo w liturgiach.